Powrót

Nowa spółka Świecki&Puchacz

Świecki Kancelaria łączy siły z Grupą Doradczą Krzysztofa Puchacza. Dzięki zróżnicowanemu doświadczeniu każdego z partnerów nowo powstała spółka Świecki&Puchacz Kancelaria Prawna oferuje eksperckie usługi w zakresie kompleksowej obsługi dużych inwestycji publicznych.

Jak podkreśla mecenas Adam Świecki przewagą nowej kancelarii jest jej wszechstronność. – Połączenie naszych doświadczeń pozwala w sposób kompleksowy zadbać o cały przebieg inwestycji publicznej, od etapu jej przygotowania, poprzez postępowanie przetargowe, realizację umowy aż do jej końcowego rozliczenia – wyjaśnia.

Rynek usług prawniczych w Polsce nie wychodzi dziś naprzeciw potrzebom jednostek sektora finansów publicznych, które wymagają kompleksowego wsparcia w procesie zakupowym – oraz zrozumienia specyfiki ich funkcjonowania i pozycji kontraktowej ograniczonej przepisami o finansach publicznych, dyscypliną finansów, przepisami o zamówieniach publicznych oraz systemem działań korygujących przy realizacji projektów UE.

Powstanie kancelarii jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony zamawiających, poszukujących współpracy z prawnikami, specjalizującymi się w sporach kontraktowych i w obsłudze prawnej inwestycji a jednocześnie będącymi specjalistami rozumiejącymi potrzeby sektora finansów publicznych. Nie było na rynku usług prawnych tak specjalistycznych zespołów, które świadczyłyby doradztwo prawne jedynie dla podmiotów publicznych – wyjaśnia Krzysztof Puchacz.

Powstanie spółki nie oznacza zmiany dotychczasowego zakresu działań naszej kancelarii. To wzmocnienie pozycji i poszerzenie możliwych obszarów działalności obu wspólników. Niezależnie od wspólnie prowadzonych projektów, obie kancelarie będą kontynuować własne strategie rozwoju w ramach ŚWIECKI Kancelaria Adwokacka i Krzysztof Puchacz Grupa Doradcza.